Jak pěstovat Petrklíče

Prvosenka jarní neboli Petrklíč, co nám odemyká jaro jak se říká!

Petrklíč patří k prvním jarním květům. Můžeme ji pěstovat i v zimě doma v bytě jako pokojovku, nicméně v na jaře i v létě nám krásně rozveselí truhlíky na balkóně nebo záhon na zahradě. Jsou to nádherné barevné květiny (bílé, oranžové, růžové, červené, modré či modrofialové s nařasenými plnými nebo poloplnými květy, některé druhy jsou jednobarevné, jiné vícebarevné), které lahodí každému oku. Dáme Vám pár tipů, jak právě tyto petrklíče pěstovat doma či venku, aby Vám dlouho vydržely.

Na prodejně máme rozmanitou nabídku, zastavte se u nás!

 

PĚSTOVÁNÍ DOMA

Ideální je vybrat si v obchodě ne úplně nakvetlou rostlinku, umístíme ji na chladnější místo v domácnosti s dostatečným světlem, ale zase ne na přímé slunce. Zalévat do misky, nepřemokřit, ale zároveň nenechat hlínu vyschnout, petrklíč má rád vlhko. V období květu přihnojte, cca jednou za 14 dní slabým roztokem organického hnojiva. Odkvetlé květní stonky a zažloutlé listy pravidelně odštipujte a rostlinka bude stále znovu nakvétat a dlouho dobře vypadat.

PĚSTOVÁNÍ VENKU

Před výsadbou ven je nutné rostliny dobře zalít, pokud budeme sadit ven rostliny z domu, je nutné to udělat po odkvětu jakmile to počasí dovolí, kvést pak budou příští jaro znovu. Rostliny vyndáme z květináče a do díry cca 13-15 cm je vložíme a zahrneme zeminou s kompostem a znova zalijeme. Petrklíče se na jaro hodí do trvalkových záhonů, skalek nebo do blízkosti jezírek. Suché a slunečné podmínky jim nesvědčí. Udržujte proto v trvalém vlhku a na zimu chraňte chvojím.