Víte, že sukulenty nerostou jen v tropech?

Líbí se Vám sukulenty, ale máte strach, že nejsou v Česku dostatečně vhodné klimatické podmínky na jejich pěstování na zahradě? Pak se mýlíte, existuje hned několik druhů sukulentů, kterým se práve v našich podmínkách na zahradách daří. Jelikož se jedná o né úplně běžné a tradiční rostliny u nás, je to příjemné zpestření které zaujme nejedno oko.

Jedná se zejména o několik druhů netřesků. Jsou originální, krásné, nabízí nám i barevnou škálu, ale hlavně jsou vhodné pro úplné začátečníky, jelikož jejich péče není nijak náročná. Tímto výběrem se nám otevře paleta druhů i kultivarů a my si můžeme vybírat. Co se umístění na zahradě týče jsou netřesky skvělé například do skalky, do míst se štěrkem, cihlovou drtí nebo v půdě, která je dobře proustná. Stačí je málo, ale pravidelně zalévat, nemají rády dlouhodobé sucho. Jednou za čas prospěje trochu přihnojit. 

 
 

 

Dále pak tady máme například dužnatku / echeverii/, těch máme k výběru až 150 druhů, některé jsou dvoubarevné a nebo můžou mít zvlněné konce listů. Také nám při správné pěči na zahradě mohou vykvést. Tyto sukulenty jsou lepší po létě schovat zase domů.

Pak si můžeme vybrat rozchnodníky, které nás okouzlí na podzim svými květy. Je to trvalka, která vydrží i na vyprahlých místech, ale zároveň vydrží i do -13°C. Některé jsou dokonce léčivé a milují je včely. Takže se nám do zahrady může dostat více života. U nás nabízíme také různé druhy sukulentů, tak se zastavte a podívejte se na aktuální nabídku.